HABER KATEGORİLERİ

Kulüp Futbol Basketbol Alt Yapı Diğer Branşlar

 

Kamuoyuna Duyurulur

Eklenme Tarihi: 6 Kasım 2017 Pazartesi - 19:00

Kamuoyuna Duyurulur

 

DEĞERLİ KARABÜK HALKI  SPOR KAMUOYU

1993 yılında takımın ilk Süper Lig’e çıktığı sene Dursun Altıparmak yönetiminde başlayan Karabükspor yöneticiliğim 1999 yılında 1 buçuk yıllık kulüp başkanlığı ile devam etti. 2002 yılında yine bir 10 yıllık kulüp başkanlığı süreci yaşadım. 2002 yılında 2.Lig'den düşme noktasında göreve gelip son 4  maçı kazanarak takımı ligde tuttuk. 2008 yılında TFF 1.Lig’e çıktık. İlk yılımızda sezonu 7. olarak bitirdik. 2. yılımızda yani 2009-2010 Sezonu'nda 77 puan ve 74 gol, 26 hafta yenilmezlikle, 1. ve 2. gol kralını da çıkararak hala kırılamayan rekorlarla takımı Süper Lig’e taşıdık.

Süper Lig de 1 sene görev yaptıktan sonra kongrede aday olmayarak görevimden ayrıldım. Kulüpten ayrıldığımda 65 Milyon TL gelir ve sıfır borç ile Süper Lig’de mücadele eden bir takım bıraktım.

4 yıl sonrasında 2015  yılında takım küme düşmüş şehirde hiç kimse; “Takım bu halde, 51 Milyon TL borç varken alınmaz”, “ Takım bu borçlarla Bal Ligi’ne kadar gider” gibi söylemlerle, ticari ve siyasi geleceklerinin tehlikeye düşeceği kaygısıyla takıma sahip çıkmazken, gelip elini ve bedenini taşın altına koyarak takımın başına geçtim.

2015 yılı lig bitiminde sözleşmeleri milyon eurolar seviyesinde bulunan futbolcuların sözleşmelerini fesh ederek lige uygun, maliyeti daha düşük futbolcu kadrosu oluşturup takımı yeniden ait olduğu yere Süper Lig’e çıkardık. Bir çok kulübün harcadığı paraların  yarısı kadarını harcayarak bu işi başardık.

3 Nisan 1937 de temelleri atılarak kurulan, Türkiye’nin gelişiminde ve modernleşmesinde büyük önem arz eden Karabük Demir Çelik Fabrikaları, 90’ lı yılların başında ekonomik gerekçelerle kapatılmak istenmişti ki, bu noktada Karabük halkı, işçisi, memuru, esnafı, emeklisi ve bu şehirde bu havayı soluyan tüm yöre halkı, Karabük halkı fabrikanın kuruluşunda yaptığı fedakârlığı yeniden göstermiş, 8 Kasım 1994 ve sonrasında tüm dünyada da ses getiren eylemler düzenleyerek fabrikasının kapatılması engellemiş ,daha sonra Demir Çelik Fabrikaları 1 lira gibi sembolik bir bedelle  Karabük halkına devredilmiştir. Karabük’ün ortak değeri olan Kardemir Karabükspor’a Kardemir A.Ş. ‘nin dün olduğu gibi bugünde bu takıma destek verme zorunluluğu vardır. Karabükspor Kardemir A.Ş.’nin bir ünitesi konumundadır. Nasıl ki Kardemir A.Ş. Üretim ünitelerinden herhangi birisini karlı duruma getirmek için yatırımlar yapıyorsa aynı şeyler Kardemir Karabükspor Kulübü içinde geçerlidir.

Karabükspor, Karabük’ün dünyaya açılımını sağlayan en büyük markasıdır, bugün Avustralya da, Avrupa da Karabük konuşuluyor ve üzerine haberler yapılıyorsa bunda en büyük pay Karabükspor’undur. Günlerdir medyada, sokakta söylenmeyen söz kalmadı. Bu markaya zarar vermeye çalışan kim varsa bunun hesabını verecektir.

49 yıllık Karabükspor tarihinin 13 buçuk yıllık döneminde kulüp başkanlığı görevi yaptım.  Bu dönemlerde ve son olarak göreve geldiğim tarihten bu güne kadar Karabükspor’un menfaati doğrultusunda hareket ettim, Karabükspor’a zarar verecek kararlar ve uygulamalardan hep  uzak durdum. Bugün de aynı his ve düşüncelerle çok sevdiğimiz ve büyük emek verdiğimiz Kardemir Karabükspor’un ekonomik anlamda önünü açmak, bu süreçten zarar görmesini engellemek için yönetim kurulu olarak istifa ediyoruz.

Değerli Basın Mensupları;  Bugüne kadar beraber görev yaptığım tüm kurul üyelerine, şu anda görevde bulunan teknik heyetimize, futbolcularımıza, Kardemir çalışanlarımıza, başta Mavi Ateş olmak üzere tüm taraftarlarımıza, Karabük halkına, Karabükspor çalışanlarına ve siz basın mensuplarına bugüne kadar vermiş olduğunuz desteklerden dolayı teşekkür ederiz.

Ben buradan tüm Karabüklülere, sanayicilere, belediye başkanlarına, siyasilere ve Karabük halkına seslenmek istiyorum ve diyorum ki; “ Bu günleri aramayalım, henüz hiçbir şey için  geç değil, gelin bu takıma, kulübe destek olalım. Bugün Karabükspor için elini taşın altına koymayanlar gelecekte elini taşın altına koyabilecekleri bir Karabükspor bulamayabilirler. Başka Karabük ve Karabükspor yok, kişiler gelir gider ama Karabükspor hep var olacaktır. Bu sürece nasıl gelindiği ile ilgili Kardemir Karabükspor’un zarar görmemesi için şimdilik  bu açıklamayı yapmış bulunuyoruz. İleriki günler de hiç kimsenin aklında tek soru işareti kalmayacak şekilde çok daha geniş ve kapsamlı açıklamalar yapılacaktır.

 Kamuoyuna Saygılarımla…

 

                                                                                                             

Kardemir Karabükspor Kulübü Başkanı

Hikmet Ferudun TANKUT

 

Görüntülenme Sayısı: 4429

Ad, Soyad  
E-Posta  
Yorum  
Güvenlik Kodu  

   
KARDEMİR KARABÜKSPOR Kulübü Resmi İnternet Sitesi © Tüm hakları saklıdır. Sitedeki içerik izinsiz kullanılamaz.