HABER KATEGORİLERİ

Kulüp Futbol Basketbol Alt Yapı Diğer Branşlar

 

T.D. Yılmaz Vural’ın Haftalık Basın Toplantısı

Eklenme Tarihi: 20 Mayıs 2015 Çarşamba - 17:06

T.D. Yılmaz Vural’ın Haftalık Basın Toplantısı 20.05.2015

 

Hikmet Ferudun Tankut Tesisleri toplantı salonunda haftalık basın toplantısında basın mensupları ile biraraya gelen Teknik Direktörümüz Yılmaz Vural, toplantıda şunları ifade etti:” Geçen hafta Waterman ve Kumbela’yı kadro dışı bırakmıştık; kendileri alt yapıda çalışıyorlar. Kadromuz 29 kişi, 7 oyuncumuz sakatlıkları nedeniyle iki arkadaşımızda kadro dışı olmaları nedeniyle kadroda yoklar. Sivasspor maçında 20 futbolcumuzdan 18’i kadromuzda olacak.

 

Puan tablosuna baktığımızda matematiksel olarak da K.Erciyesspor, Balıkesirspor ve biz PTT 1.Ligine düşmüş olduk; diğer takımlarada geçmiş olsun. Kalan 2 maçımızda da bu maçları kazanmak adına bir uğraş verilecektir; en azından kulübümüze maddi anlamda bir katkısı olacaktır.

 

Artk PTT 1.Ligin bir takımı durumundayız ve bunun çabuk kabullenilip kendimizi gelecek sezona hazırlamak durumundayız. İç yapımıza baktığımızda 10’a yakın futbolcumuzla sözleşmesel ilişkimiz bitiyor. Ahmet Burgaz, Ahmet İlhan Özek, Yiğit İncedemir, Hakan Özmert ve Boy Waterman’ın sözleşmeleri bitiyor. Larrys Mabiala ve Domi Kumbela’nın da sözleşmelerinde kulüp küme düşerse –belli bir ücret karşılığında- sözleşme tek taraflı feshedilebilir maddesinden kaynaklı serbest kalıyorlar. Viola, Furkan Özçal ve İbrahim Serdar Aydın’ın da kiralık sözleşmeleri sona eriyor. Tabii ki anlaşılırsa tekrar kalma durumları söz konusu olabilir ama şu anda 19 kişilik kadromuz geriye kalıyor. Bizim de organik bağlarımız fiziksel anlamda bitecek ama yönetim kurulumuz devam etmek istiyoruz derse bizim burada kalma isteğimiz var.

 

Bu takımın takviye yapacağı yer belli; kaleci ve hücum oyuncusu anlamında eksiğimiz var. Takımımız her istatistikte üstün ama gol atamamış demek ki golcüsü yok; kalesinde az pozisyon vermiş ama her pozisyon gol olmuş demek ki savunma ve kaleci problemi var anlamı çıkar. Buralara yapacağı takviyelerle bu takım; tekrar Süper Lig’e çıkar.” 

 

Görüntülenme Sayısı: 2527

Ad, Soyad  
E-Posta  
Yorum  
Güvenlik Kodu  

   
KARDEMİR KARABÜKSPOR Kulübü Resmi İnternet Sitesi © Tüm hakları saklıdır. Sitedeki içerik izinsiz kullanılamaz.