HABER KATEGORİLERİ

Kulüp Futbol Basketbol Alt Yapı Diğer Branşlar

 

E-Bilet Uygulaması ile İlgili Hatırlatma

Eklenme Tarihi: 6 Mart 2015 Cuma - 19:02

E-Bilet Uygulaması ile İlgili Hatırlatma

 

Türkiye Futbol Federasyonu’na Emniyet Genel Müdürülüğü’nce yapılan yazılı açıklama gereği değerli taraftarlarımızı kulübümüzce bilgilendirme gereği duyulmuştur. E-bilet (PASSOLİG) uygulamasının zorunlu olduğu müsabakalarda, başkası adına düzenlenmiş elektronik kartla müsabakaya giren ve kartını başkasına kullandıran kişiler hakkında 6222 sayılı kanunun 15.maddesi hükümleri gereğince işlem yapılmaktadır fakat çoğu elektronik bilet kullanıcısı başkasının kartı ile müsabakaya girmenin suç olduğunu bilmemektedir. Bu sebepten dolayıdır ki, taraftarlarımızın elektronik kartlarını başkasına kullandırmamaları ve başkasına ait elektronik kart ile müsabakaya girmeye çalışmamaları gerekmektedir. E-bilet (PASSOLİG) kullanan taraftarlarımızın kendileri ve kulübümüz adına herhangi bir işlem yapılmaması için konuya hassasiyet göstermeleri rica olunur.

           

6222 Sayılı Kanunun Uygulanmasına İlişkin Yönetmelik

MADDE 15 – (1) Bu Kanun hükümlerine göre temin edilmiş bileti olmaksızın spor müsabakalarını izlemek amacıyla spor alanlarına giren kişi, adli para cezası ile cezalandırılır. Suçun spor müsabakalarına seyirci olarak katılmaktan yasaklanmış kişi tarafından işlenmesi halinde, hakkında üç aydan bir yıla kadar hapis cezasına hükmolunur.

(2) Spor alanlarına spor müsabakalarını izlemek amacıyla bu Kanun hükümlerine aykırı olarak seyirci kabul eden veya kabul edilmesini sağlayan kişi, üç aydan bir yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır. Suçun spor müsabakalarına seyirci olarak katılmaktan yasaklanmış kişi lehine işlenmesi halinde, verilecek ceza yarı oranında artırılır.

(3) Spor müsabakalarına seyirci olarak katılmaktan yasaklanmış kişiler hariç olmak üzere; spor alanlarının Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğünün tasarrufunda bulunan seyirci yerlerine giriş ve çıkışa ilişkin düzenlemeler çerçevesinde bu alanlara girenlerle ilgili olarak birinci ve ikinci fıkra hükümleri uygulanmaz.

(4) Kendisine ait elektronik kartı bir başkasının spor müsabakasına seyirci olarak girmesini sağlamak amacıyla kullandıran kişi birinci fıkra hükmüne göre cezalandırılır.

(5) Spor müsabakalarına seyirci olarak girişi sağlamak amacıyla elektronik kartı yetkisiz olarak üreten, satan, satışa arz eden, devreden, satın alan, kabul eden veya bulunduran kişi bir yıldan dört yıla kadar hapis ve onbin güne kadar adli para cezası ile cezalandırılır. Bu kartı kendi kullanımı için kabul eden ve bulunduran kişi bir yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

 

Görüntülenme Sayısı: 1655

Ad, Soyad  
E-Posta  
Yorum  
Güvenlik Kodu  

   
KARDEMİR KARABÜKSPOR Kulübü Resmi İnternet Sitesi © Tüm hakları saklıdır. Sitedeki içerik izinsiz kullanılamaz.