HABER KATEGORİLERİ

Kulüp Futbol Basketbol Alt Yapı Diğer Branşlar

 

Mehmet Çetinkaya'nın 17.10.2017 Tarihli Yazısı

Eklenme Tarihi: 18 Ekim 2017 Çarşamba - 12:03

Mehmet Çetinkaya'nın 17.10.2017 Tarihli Yazısı

 

Kardemir Karabükspor'da sıkıntılı ve zor günler yaşanıyor. Süper Lig'in sempatik futbol takımı, Karabük’ümüzün gururu, Karabük’ümüzün adını ülke genelinde ve Avrupa’da en fazla duyuran Kardemir Karabükspor’da tedbirler alınmazsa, telafisi asla mümkün olmayacak durumlara düşülebilir.

Kardemir Karabükspor’un en büyük destekçisinin Kardemir olduğu biliniyor, zaten adından da belli. Kardemir’de son aylarda yaşanan yönetim içindeki huzursuzluk maalesef Kardemir Karabükspor’a da yansımış gözüküyor. Uzunca sayılabilecek bir süreden bu yana Kardemir ortaklarından ve yönetim kurulu üyelerinden Güleç grubunun kendileri açısından haklı bazı nedenlerle Karabükspor ile fazlaca ilgisi olmadığı zaten biliniyordu. Büyük ortak Yolbulan’lar ise, Mustafa Yolbulan’ın kulüp başkanlığından ayrılmasından sonra da Kardemir Karabükspor ile ilgisini devam ettirdi. Ancak, son haftalarda Yolbulan ailesinin de kulüpten desteğini çektiği yolunda ciddi duyumlar alıyoruz.

Karabükspor Kulubü Başkanı Ferudun Tankut, önceki yıl Süper Lig'den TFF 1. Lig'ine düşen Kardemir Karabükspor’un sadece bir sezon içindeki olağanüstü mücadele ve başarısı ile yeniden Süper Lig'e taşımış, geçtiğimiz yıl da haftalar öncesinden düşme korkusu yaşamadan Süper Lig'i tamamlamıştı. Ancak, bu yıl sezona iyi başlamasına rağmen, ekonomik sıkıntıların pençesinde boğuşan Kardemir Karabükspor Kulübü'nde futbolcularla ilgili bazı ödemelerde güçlükler yaşanmaya başlandığı, kredi temin edilmesine rağmen Kardemir ya da Kardemir’in yönetiminde bulunan ortakların teminat mektubu konusuna sıcak bakmamaları yüzünden çok sıkıntılı günler yaşandığı belirtiliyor.

Karabük Milletvekilleri Mehmet Ali Şahin ile Burhanettin Uysal’a konunun iletildiği, Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan’ın da gelişmelerden haberdar olduğu  Karabük’ümüzün her üç üst düzey siyasetçisinin de Karabükspor’un darboğaza düşmemesi için çaba harcadıkları ancak şu ana kadar somut bir gelişme sağlanamadığı ifade ediliyor. Özellikle TBMM eski Başkanı, Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin’in Karabükspor’un yaşadığı bu sıkıntıya çok üzüldüğü “Süper Lig'de bir takımımız var. Ama, kıymetini bilmiyoruz. Kardemir yöneticilerinin böylesine önemli bir değerin kıymetini neden bilmiyorlar” dediği ifade ediliyor. Kardemir’in kurtarılması için Ak Parti iktidarlarının ilk yıllarında çok büyük emekler harcayan, gece gündüz Kardemir’in düzlüğü çıkması için çaba harcayan, Kardemir’in kurtarılması konusunda dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ikna eden Mehmet Ali Şahin’in yakın çevresine ayrıca “Sıkıntılı dönemler geride kaldı. Kardemir şu anda çok büyük karlar elde eden bir kuruluş haline geldi. Kardemir’in ortakları da çok güçlü aile şirketleri…Geçmiş yıllarda kazançlarının büyük bölümüne de Kardemir sayesinde elde etmiş şirketler.  Karabükspor’un şu an içinde bulunduğu duruma kayıtsız kalmaları beni üzüyor. “ dediği ancak Kardemir’in bir ticari kuruluş olduğu için içişlerine karışmama gibi bir prensip içinde olması nedeniyle, gerek Yolbulan, gerekse Güleç grubuna bu konuda her hangi bir talepte bulunmadığı belirtiliyor.

Karabük Milletvekili Prof. Dr. Burhanettin Uysal’ın da rektör olduğu dönemden bu yana, Karabükspor’a olan yakın ilgisi biliniyor. Bazı maçları, protokol tribünü yerine taraftarların arasında izleyen, Karabük’te bulunduğu zaman mutlaka Kardemir Karabükspor’un maçına giden ve fanatik bir Karabükspor taraftarı olduğunu bildiğimiz Burhanettin Uysal’ın da “Karabükspor bu şehrin gururu, içinde bulunduğu sıkıntı kulüp başkanı Ferudun Bey tarafından hem Mehmet Ali Şahin beye hem de bana iletildi. Sorunu çözmek için bir çare arıyoruz. Mutlaka bir çare bulunacaktır.” dediği ve iyimser olduğu ifade ediliyor. Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan’ın da Kardemir Genel Müdürü Ercüment Ünal’ı arayarak, Karabükspor’un içinde bulunduğu sıkıntılı süreci atlatabilmesi için elinden geleni yapmasını rica ettiği, Genel Müdür Ercüment Ünal’ın da Süper Lig'de mücadele eden Kardemir Karabükspor için Kardemir’in hiçbir fedakarlıktan kaçınmayacağını, ancak bunun kendi yetkisini aştığını, yönetim bazında çaba harcanması gerektiğini vurguladığı ifade ediliyor.

Geçtiğimiz hafta sonu, kendi sahasında ligin güçlü ekiplerinden Kayserispor karşısında adeta 3 Nisan ruhu ile mücadelesini sürdüren Kardemir Karabükspor, güçlü rakibini sahada 10 kişi kalmasına rağmen 1-0 yenmeyi başarmıştı. Yönetim, teknik heyet ve futbolcular büyük özveri içinde Kardemir Karabükspor’u Süper Lig'de tutmaya çaba harcarken, baş gösteren ve geçici olduğu, kısa bir süre sonra çeşitli gelirler ile kulübün düzlüğe çıkacağının bilinmesine rağmen, şu an yaşadıkları sahipsizlikten özellikle kulüp başkanı Ferudun Tankut’un büyük üzüntü duyduğu, soruna çözüm bulunamaması durumunda olağanüstü genel kurul kararı alarak, kulübün anahtarlarını Karabük Valisi'ne teslim etmeyi düşündüğü ifade ediliyor.

Karabük’te; Kardemir, Kardemir Karabükspor ve Karabük Üniversitesi ile gurur duyuyoruz. Şu an, Kardemir Karabükspor’un Süper Lig'de mücadele ederken yaşadığı ekonomik sıkıntıların geçici olduğuna ve bir dünya şirketi olan Kardemir yönetiminin soruna bir çözüm bulacağına inanıyoruz. Bu kentin sesini dünyaya duyurma çabası içinde olan uydu kanalı BRTV olarak biz de Kardemir Karabükspor’umuz içinde bulunduğu ekonomik sıkıntının, Kardemir’in ortakları tarafından çözüme kavuşturacağına inanıyoruz. Çünkü, Allah da, Karabük’te yaşayan kulları da bilmektedir ki, Kardemir yönetiminde bulunan aile şirketlerinin bugünlere gelmesinde hem Kardemir, hem de Karabük’ün büyük rolü vardır. Bu ailelerde Karabük’e duydukları vefayı zaten her fırsatta göstermektedirler. Bu son krizi de ilimize hizmet için siyaset yapan Sayın Milletvekilleri ve Karabükspor Kulübü yönetimi ile birlikte aşacaklarına inanıyoruz, inanmak istiyoruz.

 

http://www.brtv.com.tr/kardemir-karabukspora-sahip-cikma-vakti/

Görüntülenme Sayısı: 3949

Ad, Soyad  
E-Posta  
Yorum  
Güvenlik Kodu  

   
KARDEMİR KARABÜKSPOR Kulübü Resmi İnternet Sitesi © Tüm hakları saklıdır. Sitedeki içerik izinsiz kullanılamaz.