HABER KATEGORİLERİ

Kulüp Futbol Basketbol Alt Yapı Diğer Branşlar

 

Türk Spor Kamuoyuna Duyurulur

Eklenme Tarihi: 12 Temmuz 2020 Pazar - 12:34

Türk Spor Kamuoyuna Duyurulur

 

TÜRK SPOR KAMUOYUNA DUYURULUR

 

Kulübümüzün tarihi hakkında kısaca bilgilendirme yapacak olur isek;

 

Demir-Çelik İşletmeleri Genel Müdürü Azmi Tılabar D.Ç. Gençlik Kulübü'nü gri-mavi renkleri yanı sıra D.Ç. arması altında kurarak bugünkü Kardemir Karabükspor'un ilk adımını atmıştır. Türk sporunda 1938 yıllarından itibaren isim duyuran kulübümüz birçok başarıya imza atmıştır. Futbol alanında; 10 sezon Süper Lig’e veUEFA Avrupa Ligi’ne katılım sağlamıştır.Asla pes etmeyen her zaman play-off kapsamında mücadele eden şanlı tarihli kulübümüz aşağıda açıklayacağımız sebepler ile mücadele mecralarına bir yenisini eklemiştir.

 

ASIL KONUMUZA GELECEK OLUR İSEK;

 

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu 08/07/2020 tarihinde Riva Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde bir toplantı gerçekleştirmiştir. Toplantı sonucunda duyurduğu kararla TFF 2. Lig Beyaz Grup’ta Şanlıurfaspor, Kırmızı Grup’ta Kardemir Karabükspor, TFF 3. Lig 1. Grup’ta Tokatspor A.Ş. ve Manisaspor takımları matematiksel olarak kümeye düşürülmüştür.

2019/2020 sezonu TFF 2.LİG müsabakaları statüsünde 3.maddesinde müsabaka sistemi konu başladığında 1,2,3 ve 4’üncü bentleri irdelenmelidir. Madde hükmü gereğince hangi takımın küme düşüp hangi takımın lige yükseleceği açıkça belirtilmiştir. Hal böyle iken kulübümüz KARDEMİR KARABÜKSPOR matematiksel olarak düşürülmüş olup ANCAK düşmesi gereken 16,17’ci sırada ki kulüpler düşürülmemiştir.

Pandemiden dolayı müsabakalar ertelenmiştir. 34 haftadan oluşan ancak 26.hafta dahil müsabakalar gerçekleşmiş olup 26.haftaya kadar olan puanlarımız ortadadır. Matematiksel olarak düşmeyi kabul etmiyoruz.

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu 08/07/2020 tarihinde aldığı“”Kardemir Karabükspor matematiksel olarak kümeye düşürülmüştür””kararını hukuka, eşitliğe ve vicdana uygun bulmayıp; almış olduğu karara itiraz ediyoruz. Ayrıca08/07/2020 tarihinde aldığı karar ile 2019/2020 sezonu TFF 2.LİG müsabakaları statüsünde 3.maddesinde müsabaka sistemi konu başladığında 1,2,3 ve 4’üncü bentleri görmezden gelinmiştir. Kulübümüz KARDEMİR KARABÜKSPOR'un haklarını hukukun öngördüğü şekilde sonuna kadar savunacağız! Kulübümüzün yönetim kurulu olarak; TFF’in almış olduğu karara karşıhukuki süreci başlayacağımızı hakkımızı yasal zeminde arayacağımızı Spor Kamuoyuna ilan ediyoruz. 11/07/2020

 

Saygılarımızla,

Kardemir Karabükspor Yönetimi

 

Görüntülenme Sayısı: 489

Ad, Soyad  
E-Posta  
Yorum  
Güvenlik Kodu  

   
KARDEMİR KARABÜKSPOR Kulübü Resmi İnternet Sitesi © Tüm hakları saklıdır. Sitedeki içerik izinsiz kullanılamaz.