HABER KATEGORİLERİ

Kulüp Futbol Basketbol Alt Yapı Diğer Branşlar

 

Başkanımız H.Ferudun Tankut Basın Toplantısı Düzenledi

Eklenme Tarihi: 23 Kasım 2015 Pazartesi - 15:08

Başkanımız H.Ferudun Tankut Basın Toplantısı Düzenledi

 

Kulüp başkanımız Hikmet Ferudun Tankut, yönetim kurulu üyelerimiz Hakan Yılmaz, Suat Aksu ve Tolga Gül kahvaltılı basın toplantısında Beyaz Köşk Restaurant'ta basın mensupları ile bir araya geldi.

Kulüp başkanımız Hikmet Ferudun Tankut şunları ifade etti: “Bizim diğer takımlara göre dezavantajımız, onlar eksik gördükleri yere 5-6 transfer yapmışlardı biz ise birarada oynamayan 22 futbolcuyu bir araya getirerek maç kazanma noktasındaydık. Gaziantep B.Bld. maçı bu noktada çok önemliydi ve aldığımız bu galibiyetle puanımızı 22 ‘ ye çıkartıp averajla ikinci konuma geldik. Her takım her takımı yenebilecek güçte. Puan durumuna baktığımızda da bunu görebiliyoruz. Birinci sıra ile onuncu sıra arasında bir galibiyet her şeyi değiştirebiliyor.

 

Boluspor maçında 100-150 kişilik bir grubun yapmış olduğu küfürlü tezahüratın cezasını o tribünde yer alan binlerce taraftar çekti. Bu devam ederse zaten ekonomik olarak sıkıntı içerisinde olan kulübümüzü maddi cezalarla karşı karşıya bırakacak.

 

18 takım içerisinde Gaziantep B.B. , 1461 Trabzon ve bizim taraftar azlığı konusunda sıkıntıları var. Onun dışında geride kalan 15 takımda ciddi taraftar desteği var. Kardemir Karabükspor olarak o desteği göremedik. Takımımızın motivasyonu için 12.adam dedeiğimiz taraftarımıza çok ihtiyacımız var. Karabük’ü seven , Karabükspor’un başarısını isteyen futbolu sevsin sevmesin bir milli görev gibi görüp stada gelerek takımının yanında olması gerekiyor.

 

Biz bu ligin üst düzey futbolcuları ile anlaştık. Bize bazı maçlarda istediğimiz verimi verememiş olabilirler ama bu futbolcu arkadaşlarımızı sezon başında diğer bütün takımlar almak istedi ama tercihleri şahsımızda ve Kardemir Karabükspor’un yüksek imajından yana yaptılar. Futbolcu arkadaşlarımız bu açıdan da çok mutlular, taraftar desteğini görürlerse daha da mutlu olacaklar. Gaziantep maçında az olan seyircimize rağmen bilhassa maraton tribününde alt tarafta olan öğrencilerimizden ciddi bir destek vardı. O takımı bayağı bir motive etti. Golden sonra futbolcu kardeşlerimizin hocalarıyla kenetlenerek ve maçtan sonra başkan olarak benle bütünleşmeleri sezon sonunda tekrar Süper Lig’e çıkacağımızın bir işareti.

 

Sportif direktörümüz Seyit İçgül ile yollarımızı ayırmıştık. Benim gördüğüm lüzum üzerine kendisinin de ailevi problemleri nedeniyle yönetim kurulu arkadaşlarımızla da görüşerek kendisiyle yollarımızı ayırdık. Sportif direktör noktasında arkadaşlarımızla yaptığımızda değerlendirmede uzun yıllar kulübümüzde futbolcu olarak görev almış, alt yapılarımızdan sorumlu Levent Açıkgöz hocamızı sportif direktör olarak göreve başlatmış olacağız.

 

 

Başarıda yükümlülüğümüz varsa başarısızlıkta da telkinlerimiz ve değerlendirmelerimiz dün, bugün ve yarın da olacaktır. O bakımdan hocamız ile ortaya atılan iddialar kesinlikle asılsızdır. Hiçbir sorunumuz yok. Futbolcularımız maç sonunda beni omuzlarına aldılar; gol attıktan sonra da hocalarına koşarak orada bir yumak oldular. Sonra da hep beraber soyunma odasında teknik heyet, futbolcular, genel kaptan ve ben omuz omuza vererek sloganlar atarak galibiyeti kutladık. Bu birlik ve beraberliğin işaretidir.”

 

Futbol şube sorumlumuz Tolga Gül ise yaptığı konuşmada şunları ifade etti: “ Geçen hafta kulübümüz içerisinde yapılan bir takım haberlerde adım sıkça anıldı. Burada beni rahatsız eden bir şey var. Benim adım geçtiğinde çok manidar bir cümle ‘asıl mesleği öğretmen’ geçmekte. Asıl mesleği öğretmen değil ben öğretmenim. Öğretmenlik mesleği dışında bir meslek yapıyorsam asıl kelimesini kullanabilirsiniz doğrudur. Fakat ben yönetim kurulu içerisinde bir meslek icra etmiyorum. Asıl meslekleri gazetecilik olan arkadaşlarımın ‘asıl’ sözcüğünün anlamını bilmesi gerektiğini düşünüyorum. Öğretmen dediğimiz kişiler öğretmenlik dışında da başka işler görevler yapamazlar mı? Yarın 24 Kasım öğretmenler günü şahsım adına değil ama bütün öğretmen arkadaşlarım adına bu haberleri yapan ‘asıl mesleği öğretmen’ diyen arkadaşlarımdan bütün öğretmenlerimiz adına öğretmenler gününde öğretmenler için bir özür dilemelerini bekliyorum. Bunu boyunlarının bir borcu olarak görmekteyim.”

   

Görüntülenme Sayısı: 1440

Ad, Soyad  
E-Posta  
Yorum  
Güvenlik Kodu  

   
KARDEMİR KARABÜKSPOR Kulübü Resmi İnternet Sitesi © Tüm hakları saklıdır. Sitedeki içerik izinsiz kullanılamaz.